SAADET PARTİSİ, SULTANBEYLİ’DE KANAT ÖNDERLERİ VE STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ

SAADET PARTİSİ, SULTANBEYLİ’DE KANAT ÖNDERLERİ VE STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ve partinin ilçe yönetimi, kanaat önderleri, STK başkanları ve muhtarlarla kahvaltılı programda bir araya geldi. Program, İBB Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesislerinde düzenlendi.

YAZICI: HER ŞEYİN BAŞI ADALET
SP İstanbul İl Başkanı Yazıcı, programda yaptığı konuşmada, “Her şeyin başı adalettir. Terazi şaşarsa o insanları mutlu edemezsiniz. Adalet, her şeyin temelidir. Adaleti ideolojiler üstü tutmak mecburiyetindeyiz.” dedi. Yazıcı, şunları söyledi: “Her geçen gün, önceki güne göre daha fakiriz. Dünyada da zam geliyor deniyor kıyasladığımızda bize gelen oran yüzde 150’nin üzerinde. Ekonomik olarak kendi bağımsızlığınızı inşa etmediğini sürece bu tip sorunlarla karşılaşırsınız.” Yazıcı, toplumun yüzde 83’ten fazlasının ahlaki değerlerde sorun olduğunu kabul ettiğini dile getirerek, “Ahlaki sorunun telafisi mümkün değil.” dedi.

BÜLBÜL: SULTANBEYLİ’DE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİNE 26 MİLYON LİRA HARCANMIŞ
Programda konuşan SP Sultanbeyli İlçe Başkanı Fetullah Bülbül ise, Sultanbeyli’nin depreme odaklanması gerektiğini söyledi. Sultanbeyli Belediyesi’nin kültür etkinliklerine 26 milyon lira para harcadığına vurgu yapan Bülbül, “ Bu paralar ihtiyaçlar için, gençler için harcanmalıdır. İlçe belediyesi ve İBB rekabet etseydi Sultanbeyli kazanacaktı. Ancak taraflar rövanşist bir anlayışla hareket ediyor.” ifadelerini kullandı.