KAYMAKAM KUBİLAY AŞILAMA ÇALIŞMALARINDA

KAYMAKAM KUBİLAY AŞILAMA ÇALIŞMALARINDA

Sultanbeyli Kaymakamı Sayın Metin KUBİLAY Sultanbeyli Merkez Camii önünde mobil sağlık ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen aşılama çalışmalarına bizzat katılarak, halkı özellikle gençleri koronavirüs aşısı olmaya davet etti. 

Vatandaşlarla sıkça bir araya gelerek farkındalık yaratmayı amaçlayan Metin KUBİLAY, İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı “Mobil sağlık ekipleri” ile randevu almaya gerek kalmaksızın vatandaşların Covid-19 aşılarını yaparak aşının uygulanmasını yaygınlaştırmayı amaçladı. 

Gençlere ‘Geleceğimizin Teminatı’ diye seslenen Kubilay, aşılanmayı salgınla mücadelenin en önemli gücü, silahı olarak tanımladı. Sultanbeyli’de aşılama oranını yükseltmek için büyük gayret gösteren Metin KUBİLAY, ev ev, dükkan dükkan gezerek vatandaşları bilgilendirdiğinden bahsetti. 

Sultanbeyli’deki aşılanma oranının ise 65 yaş üstü %89’a, genel aşılamanın da %55,86’a yükselmiş durumda olduğunu açıkladı. Sultanbeyli ilçesi olarak amacın, bu seferberlikle bir an önce %75’i geçerek mavi kategoriye ulaşmak olduğunu da ekledi. 

Yine özellikle gençlere ‘Sevgili gençlerimiz burada aşılarımız hazır, sizleri bekliyoruz, lütfen aşılarınızı olun. Aşılama ile beraber maske mesafe ve temizliğe de önem veriyoruz. Ve tedbiri elden bırakma Sultanbeyli diyoruz’ sözlerinde bulundu. 

Son olarak “Katkı ve desteklerinden dolayı İstanbul Valimiz Sayın Ali YERLİKAYA’ya, Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin KESKİN’e, fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza, tüm kurumlarımıza ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.