Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY Herkesi Afet Bölgeleri için Düzenlenen Yardım Kampanyasına Katılmaya Davet Etti

Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY Herkesi Afet Bölgeleri için Düzenlenen Yardım Kampanyasına Katılmaya Davet Etti

Sultanbeyli Kaymakamlığı Şehit Ömer Halisdemir toplantı salonunda, son zamanlarda yaşanan ve ülkemizi yasa boğan orman yangınları ve sel felaketlerinde zarar görmüş vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin bir an evvel giderilmesi için gerçekleştirilecek yardım kampanyası hakkında koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. 

Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY başkanlığında düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Faruk LAFÇI, kurum müdürleri ile STK ve dernek başkanları da katıldı.

Türk Milleti Yardımseverlik Hususunda Tüm Dünyaya Örnektir

Kaymakam KUBİLAY toplantıda yaptığı konuşmada “Öncelikle son zamanlarda yaşadığımız orman yangını ve sel afetlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Karşı karşıya kaldığımız yangın ve sel felaketlerinin meydana getirdiği tahribatın giderilmesi ve bu felaketlerden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin bir an evvel karşılanması için Devletimiz tüm imkânlarını seferber ederek geniş kapsamlı ve gayretli bir çalışma yürütüyor. Yaşanan sel ve yangın felaketleri nedeniyle genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkıda bulunmak üzere başlatılan bu yardım kampanyasında Sultanbeylimizin daha önce de olduğu gibi belediyesiyle, kurumlarıyla, STK’larıyla, dernekleriyle üzerine düşeni fazlasıyla yapacağına inanıyorum." Yeri gelmişken yangın ve sel felaketlerinin yaşandığı yerlere iş makinesi, hafriyat kamyonu, personel ve ihtiyaç malzemesi destekleri sebebiyle Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin KESKİN’e ve Sultanbeyli Belediyesine teşekkür ederiz.

Hesap numaralarının yanı sıra vatandaşlarımız “Yangın” ya da “Sel” yazıp 1866’ya SMS (bir SMS 10 TL) atarak yardım kampanyasına katılabilirler. Türk Milleti olarak yardımseverlik hususunda tüm dünyaya örnek olan bir milletiz. Bu zamanlar Milli birlik ve beraberlik içinde dayanışma göstermek için bir imkândır. Ben buradan tüm vatandaşlarımızı güçleri ve imkânları oranında nakdi veya ayni olarak kampanyaya destek olmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.